Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Adil Gevrek'siz ''YMS' projesi (!)...

Timur İnce yazdı...

 

(Sesli Makale)

Siyasi çekişmeler, zamlar, S-400'ler, Suriye(liler) meselesi derken, Sporda nelerin olup bittiğini nasılda atlamışız!?

Meğer asıl sorun(!) burnumuzun dibindeymiş de haberimiz yokmuş
.

Yeni Malatyasporu Adil Gevrek'siz bırakma projesi(!) için düğmeye basanların “yırtınırcasına” ellerindeki tüm argümanları(!) nasıl kullandıklarına dair edindiğimiz bilgiler(!), planlanan “kumpasın” bütün detaylarını ortaya döker nitelikte..

Türkiye'de spor ve futbol denildiğinde aklıma nedense Yeni Malatyaspor geliyor. Şehrimin takımı olması hasebiyle böyle düşünmem son derece normal. Yeni Malatyaspor ile birlikte tabiiki birde Adil Gevrek ismi…

Acaba diyorum kendi kendime “Adil Gevrek Bu takımı buralara getirmeseydi,bu kadar tartışılır hale gelir miydi!?

Bunu yapanların yönetimi devirmek ve başarı tirajı üzerine oturmak için organize bir şekilde birbiriyle yarışmaları; acaba Adil Gevrek ile kişisel bir problemleri mi var!? sorusunu aklıma getiriyor…

Ciddi endişeler taşıyorum.

Hani bir atasözümüz var; “Dağdakiler gelmiş bağdakileri kovmak istiyor” misali takımın ve spor 'un etik değerleri üzerinde nasıl manipülasyon yapılır şeklinde ucuz yöntemlerle “ne denli yeterliyim, ne kadar müsait olurum?” demeden; hiçbir zaman iddialı olamayacak, iddialı olanları da samimiyetin dışına iteklemek için “provokatif” faaliyetler içine girenleri ancak şöyle tanımlayabiliriz.

Tarih ve Malatya sizi asla affetmeyecek!..

Ama kategorik olarak, spor ve maç dışında hizipleşmiş grupların bulundukları konum ve Malatya şehrinin futbol takımına tutunarak, dahası geldiği başarı tablosundan faydalanarak bir yerlere gelmek isteyenlerin bakış açılarından son derece rahatsız olduğumu da eklemek istiyorum.

Malatyalıların yaşam tarzında “hak eden hak ettiği yere gelmeli” spesifik formülü önem taşır. Ancak kendisine önce siyasetçi süsü vermiş, olmayınca arkasından dolanarak Malatyaspor'un başına geçmek için bir kaç film çevireyim diyebilecek kapasitede isim yada isimlerin spora ve Malatyalıların takımına hakaret etmekten öteye gidemeyeceğini de bilmenizde fayda var.

Yıpranmış bir siyasetçinin(!) ve sözde spor yorumcusunun(!) derin konsorsiyumundan ortaya çıkan sonuç; ancak bu kadar mesafe kat edebilir. Mağduriyetizmle bir şeyler elde etmek…

Eleştirmek yada haksız yere yaftalamak, arkasından konuşmak, fitne çıkarmak, çamur atıp iz bırakmak, dedikodu yapmak adeta oksijenleri olmuş birilerinin çıkıp maksadı ne olduğunu açıkça kamuoyu ile paylaşmaları daha “dirayetli” bir davranış olabilirdi…

Yani “Kardeşim bu takımın başkanlığında gözümüz(!) var. Bizde istiyoruz!” deseler, o vakit ayağa düşmeden(!) insanlar belki bir tık daha fazla saygı duyarlardı.

Fakat bunun yerine Ali-Cengiz oyunları kurarak, kumpaslarla, kara propagandayla, yok “papaz pilav yesin, takımın beş para etmez vb.” laflarının nereye vardığı üzerinde ise yorum yapmaya tenezzül dahi etmeyeceğim. Çünkü kalemimin kriterlerine yakışmaz…

Daha da kötüsü aşırı radikal söylemlerle kullandıkları bu zehirli sözler, Türkiye'deki spor bilincini yok etmekten başka bir işe yaramayacağını vurgulamak insani vazifemdir diyorum.

Ve

Şimdi bu ikilik çıkarmak isteyen, tavır almakla bir yerlere gelmeye çalışan, takım içinde hizipleşme derdinde olan zavallıların yeni Malatyaspora ne tür faydası/faydaları olmuş!? Tüm Malatya kamuoyu önünde sormak gerekir.

İnsanların hassasiyetlerini bile bile kaşıyarak varmak istediğiniz yer neresi acaba? Bir de bunu Yeni Malatyaspor'un zeki, her adımını izleyen taraftarını kullanarak yapmaya çalışmaları yok mu?..

Ah Adil Gevrek ah! Takımı sıfırdan alıp zirvelere taşımasaydın, tüm bu insanlar(!) seninle uğraşmayacak, hatta düşmanlarının sayısı bile bu kadar çok olmayacaktı?

Nasıl düşünmedin be Başkan?

Ve ısrarla, bilinçli bir şekilde sürekli-süreceli Yeni Malatyasporu Adil Gevrek'siz bırakmak projesinin bayrağını birilerinin devralacağını nasıl olurda hesap etmezsin?

Ayağının altını oyacak bunlarla benzerlerini yanı başına kadar sokulmalarına kim itiraz edebilir artık.

Çünkü uğraşıyorlar, tartışma çıksın, kavga olsun, ağzından yanlış bir laf çıksın, “videoya çekip sosyal medyada yayınlayalım, rezil rüsva olsun, bitsin, tükensinler” zaten tarafımız belli olsun, “Koltuğu legal olmasa da illegal olarak elde ederiz” yolunda olanları bu yazımdan sonra tanıma fırsatı elde edersiniz umarım…

Garip gelebilir ama bunlar kendilerince seni gözden çıkarmışlar Başkan. Bir tek bu dönemi biçmişler sana. Yani son dönemin diyorlar. Sarı siyahlı dev Yeni Malatyasporun hikayesinde Adil Gevrek bölümünü çıkardılar, haberin olsun. Başarırlar(!) mı bilemem!?.

Bence aldırmayın bunlara ve işinize bakın siz! Takıma yeni bir yol ve vizyon yüklemeye odaklanın.
 

Daha açık konuşalım!

Bu ikili ile arkasındaki lobi faaliyetleri Malatya adına ne gibi hizmetler yapmaktadır?

Kavgaları seninle mi, takımla mı? Yoksa Yeni Malatyaspor yönetimine giremedi diye takımın içini bari karıştırayım, “madem bana yar olmadı kimse iflah olmasın” gibi basit-çaresiz, klişe, oportünist kirli bir zihniyetle mi karşı karşıyayız?

Türkiye'de her alanda bunlar var. Siyasette, sanatta, spor ve medyada… Hakkaniyetle bağdaşmayan binlerce eylem, haber ortaya çıkarken bunların karşısında dimdik durmak gerekiyor. Ellerine bir medya geçirmişler, zannediyorlar ki böylece her istediğini istediğinden alacaklar. Madem öyle o kanalda maçlarınızı yayınlatmayın. Muhtemeldir ki “para ver maçları yayınlayalım!” demişlerdir. Sizde muhtemeldir ki “yok” demişsinizdir. İşin özü bu değil mi?

Sonra spor Müdürleri kendi yüzüne şaplak atıp beni dövdüler, vurdular, darp ettiler, falandır filandır yaygarası koparmasının altında ki hinlik… Pastadan alamadığı pay ile orantılı olduğunu herkes biliyor.

Çünkü bu filmi çok izledik başkan, biliriz.

Bunu da bizzat “Malatya futbol takımının halkları” gibi söylemlere sığdırarak yapıyorlar.
Gevrek'i devireceğiz” demeye kadar gider bu kantarın topuzu. Devirebiliyorsa devirsinler.

Gevrek orada, takım orada. Tutan mı var? Yada acitasyon yapmayı bırakın, hem delikanlı adama yakışmaz hem kimse yemiyor artık bunları. Prim yapmıyor anlayacağınız. Hele spor gibi evrensel bir mecrada hiç sökmez kardeşşş. Benden naçizane söylemesi…YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>