Murat ÇETİN
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

İhsan Koca, iki arada bir derede!..

 

 

(Sesli Makale)

 

Ak Parti Malatya İl Teşkilatında bazı şeylerin yoluna girmediğini taraflı tarafsız herkes görüyor ve biliyor. Acizane bir tespit de benden gelsin. İl yönetiminin teşkilatta bir sinerji oluşturması gerekiyor. Ancak bu sinerjiyi oluşturacak kişinin kafasının çok karışık olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğim kişi Ak Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca'dır. Sayın Koca, teşkilat içinde kendini hâlâ konumlandıramamış durumda. Şöyle ki; bir bakıyorsunuz il başkanı gibi hareket ediyor, bir bakıyorsunuz milletvekili edalarında. Sanki vekillik gömleğini çıkarıp çıkarmamak konusunda bir “ikilem” yaşıyor. Partisinde “sinerji” oluşturması ve teşkilatın “tek ruh” halinde hareket edebilmesi için; Sayın Koca'nın bu “ikilemden” kurtulması gerek. Acizane tavsiyem, birkaç günlük bir “tatil” kendisine iyi gelebilir. Kendini dinlemeli ve hangi gömleği giyeceğine “karar” vermeli. Bunu başaramazsa, teşkilata faydadan ziyade zarar verir kanaatindeyim.

 

MUHSİN BAŞKAN, KİME(!) NEYİ(!) SÖYLEYECEĞİNİ İYİ BİLİYORDU

Ülkemizin yetiştirdiği önemli dava adamlarından biri olan rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'yla ilgili efsanevi birçok olay anlatılır. Bunlardan birini de burada kaleme almak isterim: Tunceli'de terör örgütü PKK tarafından kaçırılan gencin babası, oğlunu bulmak için çalmadık kapı bırakmaz. Kaymakamından valisine, milletvekilinden devlet bakanına kadar bütün kapıları bıkmadan usanmadan aşındırır. Fakat bir türlü sonuca ulaşamaz. Tam ümidini kesmek üzereyken, "Oğlunu bulsa bulsa Muhsin Başkan bulur" şeklinde bir tavsiyeyle karşılaşır. Meclise gelen acılı baba, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ellerine kapanarak "Oğlum terör örgütü tarafından kaçırıldı" diyerek yardım ister. Acılı babanın çaresizliğini yüreğinde hisseden Muhsin Başkan “Sen üzülme, oğlunu getireceğim” diyerek söz verir.

 

Görüşmenin ardından Muhsin Yazıcıoğlu, derhal Ahmet Türk'ün odasına gider. Kaçırılan gencin isminin yazılı olduğu elindeki notu Ahmet Türk'e uzatarak, "Bir kaç saat içinde bu genç teslim edilmezse, seni alırım" der ve odayı terk eder. Olayın üzerinden bir saat geçmeden Muhsin Yazıcıoğlu'na Tunceli Valisi'nden bir telefon gelir. Vali heyecanlı bir ses tonuyla "Efendim genci teslim ettiler" der.


SEFERBER OLDULAR(!)..


Yaklaşık dört sene önce, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan MTB eski başkanı Gürsel Özbey'in oğlu için Malatyalı yetkililer seferber oldu (!)

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi “PKK terör örgütü tarafından kaçırılan Gürsel Özbey'in asker oğlunun bulunması için tüm yetkililere ulaştım(!). Hatta durumu İçişleri Bakanımıza, Genelkurmay Başkanımıza ve daha bir çok makama arz ettim(!). Gürsel Başkanımızın derdi bizim derdimizdir. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Malatya milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Öznur Çalık “ Sayın Cumhurbaşkanımız durumdan haberdar. Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya ziyaretinde ben ve diğer milletvekili arkadaşlarım kayıp evladımızın durumunu kendilerine arz ettik. İnşallah acılı baba ve anne en yakın zamanda evlatlarına kavuşur. Hepimizin evladı var. Böyle acılar tüm anne ve babalardan uzak olsun” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan“Burası Anadolu'yu anayurt yapan destan şehir Malatya'dır. Hadsiz PKK, Battalgazi'nin torunlarından elini çekmelidir. Ben tüm Malatyalıları Gürsel Özbey'in oğlu için kenetlenmeye davet ediyorum” şeklinde çağrıda bulundu.

 

Desem inanır mıydınız?..


MUHSİN BAŞKANI MI BEKLİYORSUNUZ?

İşte olayın özeti: Yaklaşık 4 yıl önce terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırılan asker oğlunun serbest bırakılması için devlet yetkililerinin devreye girmesini isteyen MTB Eski Başkanı Gürsel Özbey, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. O günden bugüne kadar başvurmadığı merci kalmadığını söyleyen acılı baba, “Bu çocuklar kendileri gidip teslim olmadılar. Devletin koruyamadığı yollardan alındılar. Bize “Sabredin” deniliyor. Ama sabrın da bir sonu gelmeli.” ifadelerini kullandı.

 

 

“SINIRSIZ İÇKİ”!..

Malatyamızın önemli konaklama mekanlarından bir otel vardı bir zamanlar… Malatya Girişim Grubu'na ait olan ve birkaç ay evveline kadar “Hilton” ismiyle hizmet veren otel “markası” artık yok. En azından “tabelası” değişti. “Malatya Girişim Grubu”yla “Hilton” markasının yolları ayrıldı. Bu ayrılığın sebebi olarak “Hilton'un içki satışı yapmak istemesi” gösteriliyor. İşin doğrusu ben bu iddiaya yani “Hilton'un içki satmak istemesine mukabil Malatya Girişim Grubu'nun karşı çıkması” na pek inanasım gelmiyor. Bu iddia bana çok uçuk geliyor.

İşte uçuk bir iddia da benden: “Malatya'da içki satışı” denilince akla gelen tekel bayilerinin büyük bir çoğunluğu CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz'ın sahibi olduğu “Kiraz shop”lardır. İçki satışı isteğinin ardında Enver Kiraz bu işe talip olabilir!.. Madem Malatya'da içkili otele bu kadar rağbet(!) var, otelin ismi de “Kiraz Shop Otel” adına tescilledikten sonra, oteller zinciri haline getirilebilir. Reklam sloganı da “Kiraz Shop Otel'de sınırsız içki” şeklinde vurgulanabilir.


YOLLARA CUMHURBAŞKANI YAMASI!..

Geçtiğimiz hafta Malatya'da bindiğim taksinin şoförü, “Cumhurbaşkanımız en azından senede bir defa dahi olsa Malatya'ya gelmeli.” şeklinde bir söz söyledi. Ben de “Neden böyle bir söz ettin” diye sordum.“Ağabey, Cumhurbaşkanının gelmesiyle yollardaki asfaltlara yama yapıldı. Cumhurbaşkanı gelecek diye, yamalı da olsa çukursuz yollara kavuştuk.” Cevabını alınca bir kez daha belediyemizin çalışma(!) prensibini hatırlamış oldum. 


ÜZÜLÜN! MALATYASPOR FARKLI KAZANDI

BtcTurk Yeni Malatyaspor'un başarısızlığından beslenenlerin (!) sevinçleri yine “kursak”larında kaldı. Üst üste uğranılan Trabzonspor ve Alanyaspor mağlubiyetleriyle mutlu olan menfaat şebekeleri, 4. haftadaki 4-0'lık farklı Ankaragücü galibiyetinin ardından “suspus” oldu. 2. ligdeyken aldığı futbol takımını Süper Lig'e çıkaran, ikinci sezonda elde edilen 5'incilikle Avrupa'ya taşıyan Başkan Adil Gevrek'in tahtına göz koyanlar da bir anda ortalıktan kayboldu. Savunmacı Erol Bulut sisteminden hücumcu Sergen Yalçın anlayışına geçişe hiç vakit tanımayanlar; Başkent'teki farklı zaferde gördü ki, bu Kaplan futbolseverlere büyük seyir keyfi de sunuyor. Anlaşılan, kötü tablodan medet uman sahte Malatyasporlular (!), her geçen gün daha fazla üzülecek...

CÖMERTOĞLU, SARSINTISI!..
Bizi takip edenlerin büyük bir beğeniyle takip ettikleri röportajlar serisine, geçtiğimiz hafta Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu röportajıyla devam ettik.  Hayli ses getiren röportaj sonrası, çok olumlu geri dönüşler aldım. Şahsımı arayanların ekserisi AK Parti'nin yetkilileriydi. Bu röportaj, onları bir hayli sarmıştı. Yıllarca AK Parti'ye hizmet etmiş kişilerin konuşmalarında iç dünyalarının dışa vurumunu görüyordum. Aldığım mesajları haber yapsam başlığı “Ak Parti Malatya teşkilatı kaynıyor” şeklinde olurdu. Söz konusu röportaja dönecek olursak, Arapgir Belediye Başkanı'nın çok akıcı ve sorunlara parmak basar nitelikteki sözleri kaldı aklımda. Sayın Cömertoğlu'nun şahsıyla ilgili tespitlerimi de aktarayım:

 • Hitabeti çok kuvvetli
 • Azmini yitirmemiş
 • Heyecanı halen çok taze
 • Mücadeleden bıkmamış  Selam ve dua ile

  Fiemanillah
YORUMLAR

 1. Zübeyr Solmaz

  16.09.2019 21:08:46

  Hilton markasının Malatya’dan gitmesi açıkcası büyük bir kayıp. Marka değerinin Malatya’ya ciddi katkısı vardı. En azından o marka ile Malatya’nın prestijli bir şehir olduğu fark ediliyordu. Girişim gurubu Malatya’ya yazık etti.

 2. cumali aydın

  16.09.2019 21:04:24

  geçen hafta koca cumhur başkanı Malatyada merkezde kalabaliğin üçte biri polis zabıta belediye çalışanı nerde o eski kalabaliklar meydandaki kalabalıga bir bakın birde belediyenin orda yapılan mitinglere bakın olayı anlarsınız...yazıniza sonuna kadar katılıyorum il teşkilatı çalışmıyor çalışsa merkezdeki kalabalık herşeyi anlatıyor....

 3. Ahmet

  16.09.2019 20:40:01

  Öncelikle şunu belirteyim bir insan bilmediği olayları yazar veya çizer ise ancak iftiracı olur. Bildiği olayları da tarafların yanında değil başka yerlerde söylenirse dedikoducu, Allah'tan korkmayan kimse bunlara devam eder. Bir topluluğun içinde değilsin ama içinde ne olursa biliyorsun. Namın yazar ama kendi hayal dünyanda yaşıyorsun. Kalemini bazılarının eline vermişsin sanki kendi fikrinmiş gibi yazıyorsun,bu yazıyı size yazdıranı açıklarsanız memnun oluruz da öyle bir cesaretinizin olacağını ve bu yorumu yayınlayacağınızı düşünmüyorum.

 4. Vahap malatya

  16.09.2019 18:05:09

  İhsan koca sanki bulunmaz Bursa kumaşı memleket adam gibi adamlarla dolu bu yüzden A K P bir milletveki kaybetti dahada kaybedecek

 5. Mustafa

  16.09.2019 17:47:11

  milletvekilliği yapmış bir ismin parti il başkanlığına getirilmesi psikolojik olarak negatif bir durum ama MALATYA daki oy oranlarına bakıldığında ihsan bey in çok da sıkıntıda olduğuna kanaat etmiyorum..ama heyecan olarak yeni isimler yeni yüzler liyakat sahibi yeni söylemleri olan kişilerin gelmesi iyi olacaktır.Malatya nın kronik meseleleri hala duruyor..kuzey çevreyolu kentsel sönüşüm bitirilemeyen kuşak yolları vs..

 6. Tamer

  16.09.2019 15:50:11

  Evlatları dağa kaçırılan anneler için devletin yapması gereken çok basit birşey var;Aile Bakanının gidip HDP kapısında ağlaması değil, ayıptır devlet gidip terör örgütünün kapısında ağlar mı? Bölgeye giden bakanların gidip orda anneleri ziyaret etmesi değil; MİT operasyon yapacak ve 5 tane HDP milletvekilinin çocuğunu kaçıracak. Bakın bakalım aynı gün o annelerin nöbeti son buluyor mu bulmuyor mu?Devletin bunu yapacak gücü var... iktidarın yüreği ve aklı var mı bilemem!!!

 7. Mehmet Çelik

  16.09.2019 13:58:06

  Ağzına Yüreğine Sağlık Murat Abi

 8. saliha

  16.09.2019 13:33:29

  Muhsin YAZICIOĞLU nu terazinin bir kefesine kalan 549 vekili bir kefeye koysalar, yine Muhsin Başkan ağır gelirdi. Mekanı cennet olsun. Onun ölümüne sebep olanlar ateşlerde yansın. Yazınızda onu yad etmeniz beni gururlandırdı. Seçim Öncesi eli kanlı Abdullah ÖCALAN dan, mektubundan ve eli kanlı Osman ÖCALAN dan medet umanlar medet umanlar şimdi timsah gözyaşları dökerek HDP nin kapısında ağlamakta. Devletimizi bu kadar ayak altı etmeye kimsenin hakkı yok. Masaya yumruk vurmanın zamanı gelmedi mi?

 9. Kamil Göksu

  16.09.2019 11:03:23

  Ağzıniza sağlık Murat bey sus pus duranların nekadar uzuldukleri belli.Memleketini seven gerçek malatyadporlu takımı yenilince üzülür galip gelince sevinir bundan ötesi olmaz Allah yardımcımız olsun inşallah.

 10. KUTLU

  16.09.2019 10:54:02

  Herkes Diyarbakırda vitrine oynarken, Gürsel başkan ve hanımı kan ağlaya dursun. Bunların derdinden kime ne?

 11. VAKIF

  16.09.2019 10:51:49

  Kalemize sağlık Murat bey, çok güzel bir yazı olmuş. İhsan beyi çok güzel özetlemişsin. Bence bu gömlek ihsan beye çok büyük geldi. Taba inemiyor, halkın sesini dinlemiyor. Çok sinirli. Halim, selim bir başkan buraya gelmeden bu işler biraz zor düzelir

 12. kıymet...

  16.09.2019 10:51:39

  insanlar niye öldükten sonra kıymeti anlaşılır. anlamış değilim. Muhsin başkana yaşarken hakkettiği değer verilseydi belki ülke daha farklı olabilirdi. o zaman ne yapalım. Recep tayyip erdoğanın kıymetini bilelim.ayrıca öznur çalığında kıymetini bilelim.

 13. iyilik mi yaptın şimdi...

  16.09.2019 10:48:52

  kiraz shop la inşallah bir ortaklığınız yok. gizli reklam yapıyorsunuz. yeşilyurtun kirazları acaba enver kiraz sayesinde mi ünlendi.. acaba enver kiraz siz kiraz shoptan bahsettiğiniz için içki satışını haram diye bırakır mı..?zaman gösterecek

 14. bedava reklam...

  16.09.2019 10:46:06

  kim demiş murat çetin CHP yi sevmiyor. diye bak. kiraz shop un bedava reklamını yapıyor. chp il başkanının içki bayisi olduğunu bilmeyen de bu sayede öğrenmiş oldu. sayın çetin bari adresini verseydin tam iyilik etmiş olurdun. bu habere en çok enver kiraz sevinmiştir. muhtemelen içki içinler bundan sonra buraya yönelecektir.

 15. teferruat....

  16.09.2019 10:43:00

  Allahtan cumhurbaşkanımız Malatyayı seviyor. senede bir geliyor. onun gelişi ile göstermelikte olsa bazı düzenlemeler yapılmıyor. hazır çimleri ser. cumhurbaşkanı gitti geri topla!... valla biz aslında tayyip eroğanı seviyoruz yoksa gerisi hikaye

 16. BÜKÜLEMEYEN BİLEK...

  16.09.2019 10:40:28

  ACABA BÜKÜMEDİĞİN BİLEĞİ ÖPMELİLER Mİ... BU SAATTEN SONRA ÖPSELER GER DÖNÜŞ OLUR MU? MESLA ALİ KAZGAN BAĞIMSIZ...CÖMEROĞLU ÇOKTAN TARAFINI SEÇTİ ZATEN. DARENDEDE SESSİZ BİR ADAY KILPAYI SEÇİMİ KAYBETTİ...ASLINDA MALATYADA CİDDİ BİR MUHASEBE LAZIM. YOKSA ÇOK SEVDİĞİMİZ TAYYİP ERDOĞANIN İŞİ ZOR OLİBİLİR

 17. ÖZBEY AİLESİ

  16.09.2019 10:37:21

  ÖZBEY AİLESİNE RABBİM SABIR VERSİN. ÖZELLİKLE ANASININ ACILARINI HAFİFLETSİN RABBİM.İNŞALLAH

 18. İHSAN KOCADAN NE İSTİYORSUNUZ

  16.09.2019 10:36:13

  İHSAN KOCA DÜRÜST, KENDİ AKRABASINA BİLE TORPİL YAPMAYAN. BU YÜZDEN BAZI AKRABALARI İLE İLE ZAMAN ZAMAN KAVGA YAŞAYAN BİR İNSAN.

 19. EMİNE

  16.09.2019 10:19:25

  Bülent Tüfenkçi valla şaşırttı. Fikri varmıymış .... Öznur Çalık üzerinden siyaset yapan bir kişi...

 20. Hikmet

  16.09.2019 09:59:02

  Cumhurbaşkanı gelecekti. Bundan çok zaman önce. İnönü caddesinin sabunlu su ile yıkandığını caddedeki direklerin temizlendiğine şahit oldum. Odur budur daha denk gelmedim sabunlu sulu hijyenik temizliğe. Bu da benden olsun efendim

 21. Okan

  16.09.2019 09:57:38

  Yazıcıoğlu çok değerli ve güvenilir bir siyasetçiydi. Ancak değeri öldükten sonra anlaşıldı. Bir insanın değerinin bilinmesi için illaki ölmesi mi gerekli? Alah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Yaptıkları da söözde siyasetçilere örnek olsun

 22. Hasan

  16.09.2019 09:56:03

  Seferber olmaya niyetlenseler aynen bunları söylerlerdi çok haklısınız sayın yazar. Ah ama bir niyetlenselerdi... Malatya'da Gürsel Özbey'in acısını bilmeyen tek Malatyalı bile yok. Böyle bir durumda nasıl sessiz kalıyorlar ayrı bir merak konusu. Tüfenkçi Diyarbakır'da eylemde olan annelere mesaj gönderip dua ettiklerini söylüyor. Sadece gündemde olan konularla ilgili mesajlar veriliyor. Elinizi taşın altına koyun artık

 23. Ahmet

  16.09.2019 08:43:32

  Sayın vekilleri ancak Gürsel Özbey'in oğlunun düğününde görebilirdiniz sayın yazar... İnşallah oda olur fakat şuan daha fazlasını beklemek hayalden öteye gidemez. Allah o babanın yardımcısı olsun.

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>