Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Neden 17 Aralık?

İstanbul ve Kayseri'de bir hafta ara ile meydana gelen terör saldırılarını konu alan Malatya Time yazarı Timur İnce sordu: Neden 17 Aralık?

Bir hafta ara ile patlayan iki bomba... İkisinde de güvenlik güçlerimiz ile halk hedef alındı. Saldırı yöntemleri aynı. Muhtemelen patlayıcı cinsi kalitesi hatta bombaların imal edildiği aksesuar ile mekan bile aynı. Binek araçlara yüklü bombaların pimi kalabalık ortasında çekilerek infilak etmesi sonucu suçsuz günahsız insanlarımız katlediliyor. 

İstanbul Vodofone arenadan sonra yine hafta sonu Kayseri'de bu kez benzer bir saldırı yapıldı. Tarihler çok manidar. İlk olarak 11 Aralık cumartesi günü, ikinci ise bu sabah 17 Aralık yine cumartesi günü... Bu rakamların hafızamızda bıraktığı sembolik izlerin üzerinde biraz kafa yormamız gerekmiyor mu?

İkisinde de hafta sonlarının ve kalabalıkların seçildiği ortada. Bir halk kıyımı hedef alınmış. Kalleşçe bir saldırı, ayrıca "11" rakamı siyonizmin kolları olan illuminato ve Kabala için çok değer arz eden bir rakamdır. Kabala ile illuminato faliyetlerini incelerseniz sizde görürsünüz. Eylemlerinin bir çoğu ne tesadüf ki daima ayın 11'ne denk gelmiştir. 11 eylül saldırılarıda buna örnektir. "11" için tamam öyle diyeceksiniz de ya "17 ne alaka?" diye sorduğunuzu düşünüyorum.

Bekleyin! Açıklıyorum.

Sabah saat 08:45 sullarında meydana gelen Kayseri'de ki bombalı saldırısının tarihine bir bakar mısınız?

17 Aralık...

Bize neyi hatırlatıyor. Tabiki FETÖ darbesini.
Sizce bu bir tesadüf mü?

Şimdi biraz geriye gidelim isterseniz. 17-25 aralık darbesini mutlaka herkes bilir. FETÖ'nün Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı -alenen- ilk pratikte kalkışmasıdır. 17-25 Aralık hafızalarımızda yeri hala taze duruyorken; aynı gün yani 17 Aralık sabahı Kayseri birinci hava indirme komando tugayının askerleri çarşı izinleri için durakta otobüs bekledikleri esnada, 71 plakalı bir binek bir otomobil otobüse yanaşarak infilak etmesi sonucunda ilk açıklamada göre 13 şehit 55 yaralımızın olduğu bombalı saldırı açıkçası aklımıza şöyle bir kanıyı getiriyor.

*17-25 Aralık darbesine bir misillemedir.

Ortak tarihte meydana gelmesi böyle bir olasılığın altını çizmektedir.

Peki 17-25 Aralıkta ne oldu?

Dilerseniz o günleri kısaca yine analiz süzgecimizden geçirelim.

17-25 Aralık 2013'te "TÜRKİYE YOLSUZLUK VE RÜŞVET SKANDALI PATLAK VERDİ"

Ve bu soruşturma da işadamı Reza Zarrab ile eski bakanların çocukları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkındaki rüşvet ve nüfuz ticareti iddiaları hakkında takipsizlik kararı verdi savcılık, yani dava açılmasını gerek görmedi. Takipsizlik kararına yapılan itiraz ise, soruşturmanın yıl dönümüne bir gün kala, 16 Aralık 2014 günü reddedildi.

Darbenin ilk etabı bu şekilde başlamıştı. Hani şu meşhur ayakkabı kutusunda çıkan paralar şeklinde basına yansıyan görüntüler ışığında yolsuzluk yapılıyor denilerek Halk Bankasına yapılan operasyon süreci.
Yine olaydan bir hafta sonra; 2013 yıllının Aralık 25'ine geldiğimizde aynı şekil MİT müşteşarı sayın Hakan Fidan'a FETÖ savcısı tarafından yapılmak istenen operasyon ile bunun açıktan bir FETÖ darbesi olduğu kesinlik kazandı.

Yukarıda belirttiğim gibi 25 Aralık tarihi odaklanmamız gereken olağan üstü bir tarih olarak "kırmızı" renkte dikkate alınması gerekiyor.

Yapılan bombalı saldırılar Amerikanvari gibi duruyor. PKK/TAK hafızasını taşıyan, FETÖ planlı-programlı; Türk halkı üzerinde psikolojik travma yaratma çabalı, fiyonik hücresel saldırılar olduğuna göre FETÖ'nün geçmişte ki hamlelerinde dönüm noktası olan tarihlerin intikamı alınıyor sonucuyla karşılaşıyoruz.
Bombalı saldırılarla ben hala varım ve istersem her yerde sana istediğim zararı verebilirim mesajı veriliyor hükümete.

Bu demek oluyor ki; 25 Aralığa kadar farklı saldırı düzenekleri ile karşılaşabiliriz. Yada 25 Aralık günü daha kapsamlı, büyük ölçüde ses getiren bir eylemin zulada tutulduğu hesaplamamız an meselesi OLMALI.
Türk istihbaratının ıskaladığı iki önemli saldırı kodlarını bu formatta okuduğumuza göre FETÖ bağlantılı, PKK/TAK saldırılarının benzerilerinin 25 aralık günü Türkiye genelinde özelikle Metropolitan ve çevrelerinde kombine kalabalık olabilecek alan yada alanlardan birinin aynı tarz bir saldırı olabileceğinin ihtimali üzerinde istihbarat birimlerimizin çalışması gerekmektedir.

Bu bağlamda ne demişti Reisi Cumhur.

"Tüm bu olanları ayrı düşünmemek lazım. Terör olayları bütünün bir parçası..."

Evet, aynen öyle. Parçalar dağınık durmuş görünsede, bütüne bir an önce ulaşmamız gerekiyor. Parçaları soğuk kanlı bir şekilde, profesyonel bir mantıkla derhal ve hızlı bir şekilde bir araya getirerek...

TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ