Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Sessiz sedasız Suriye mafyası kuruluyor

Timur İnce yazdı...

 

İlk olarak “mafya” denildiğinde Mario Puzo‘nun yazdığı aynı adlı romandan uyarlanan, Francis Ford Coppola‘nın yönettiği, Marlon Brando ve Al Pacino‘nun başrollerini paylaştığı orjinal ismi –Father– “BABA” filminden biliriz.

Türkiye'de ise mafya denildiğinde ilk akla gelen Karadeniz ve Kürt mafyasıdır. Of'lu ve Samsun Bafra'lı babalarla Abuzer Uğurlu hinterlandının sürekli destek verdiği ve daha sonraları vatandaşlıktan atılmasına kadar giden yolda Malatya ve Pütürge'liler mafyası ile Diyarbakır'lı Baybaşinler, Behçet Cantürk grubu, Vanlı Hamit Bayram ile uzun yıllar özelikle İstanbul'da semt haracı, uyuşturucu ticareti gibi nedenlerden ötürü kendi aralarında çarpıştılar. Malatya Pütürge'li Abuzer Uğurlu 80'li yıllarda Türkiye'ye kaçak sokulan silahların % 80'nini kontrol ettiği, tüm Bulgar mafyasını sevk ve idare ettiği süreçde Bulgar istihbaratı NRS bütçesinden yılda 2,5 milyon avro pay aldığı, Sofya şehri yöneticisi gibi bir sıfatına sahip varlığı, bu sebeple NRS eski istihbarat başkanı Kirço Kirov'un hapse götüren süreçte rol aldığı bilinir.

Ayrıca 13 Mayıs 1981 günü İtalya Vatikan‘da resmi geçit töreni sırasında papa 2. John Paul‘a suikast duzenlenmesi olayının arkasında ki kilit isimdi. Ağca daha önce gazeteci Abdi İpekçi suikastçısı adını duyurmuş, kaldığı Maltepe cezaevinde Çatlı yardımıyla kaçıp Bulgaristan'a gönderilmiştir. Hiç bir zaman ismi bu olaydan dolayı gün yüzüne çıkmayan Abuzer Uğurlu'nun ideolojik düşüncesi ülkücü kökenden geldiği için suikast için seçtiği isimlerin de bizzat ülkücü gençlik oldukları; hatta çoğunluk “Malatyalılar” oldukları, ilk tetiği çekecek olan Mehmet Ali Ağca(Malatya Hekimhan nüfusuna kayıtlıBrowning marka 9 mm, halk arasında “Sarı Saplı Belçika” olarak bilinen yarı otomatik tabanca ile ilk ateş edeceği, (Daha sonra aynı silâh, 30.1.1980 tarihinde Neuchtal'da «Grisel Petit Pierre»
firmasına satılmış, 9.4.1980 tarihinde Zürih'teki «Glaser» firmasının eline
geçen Browning marka tabanca, daha sonra, Horst Grillmayer tarafından satın
alınmıştı. Satış tarihi, 9.7.1980…”
)
Şayet suikast esnasında zaafiyet yaşanırsa ikinci tetiği çekecek olan Mehmet Şener (Malatya Pütürge nüfusuna kayıtlı) cebinde taşıdığı namluya mermi sürdüğü Browning marka 7.65 mm'lik yarı otomatik tabanca ile Papa'nın solunda beklemesi ve direk başına ateş etmesi gerektiği… Gözlem ve tedbir için Oral Çelik (Malatya Hekimhan-Girmana nüfusuna kayıtlı) ile birlikte Haluk Kırcı (Erzurum nüfusuna kayıtlı) az ileride beklemesi gerektiği… Bekir Çelenk'in (Gaziantep-Kilis nüfusuna kayıtlı) aynı saat diliminde Yavuz Çaylan'nın bölgede bulunduğu… Acımasızlığıyla tanınan Abdullah Çatlı vurucu kanadın lideri, (Nevşehir Çat nüfusuna kayıtlı) suikasti planlayıp yönettiği ve Mehmet Şener'in zamanında harekette geçmediği için, sonraları açıklamalarında “o domuz” diye hitap ettiği istihbarat kayıtları arasındadır.

Türk kontrgerillası Avrupa'yı sarsacak bu suiskast girişimiyle Bulgar gizli servisiyle birlikte çalışan Abuzer Uğurlu'nun tüm talimatları kardeşinin Vardar Export şirketinde çalışan Ömer Mersan üzerinden verdiği, dönemin 15 yıl Rus KGB başkanı Andropov'a “seni serseri, sakın adamlarımı durdurmaya çalışma” dediği de bilinmektedir.

Ömer Mersan daha sonraları Federal Almanya'ya yerleşse de Abuzer Uğurlu ile sıkı bağlarını hiç koparmamış ve sürekli temas halinde olmuştur…Bu arada 27 Ağustos 1980 tarihinde Osmanlı Bankası Taksim Şubesi'nden turist dövizi alınır, 5000 TL rüşvet ile çıkış damgası sağlanır. Ömer Mersan kendisine ulaştırılan pasaportu sofya'da Ki en görkemli Vitoşa Otel'de Ağca‘ya teslim eden ve otelde Ağca ile kalan son kişidir.

Daha sonraları Uğurlu'nun CIA'nin belgelerini Rus KGB'ye verdiği için CIA uzun yıllar boyu Abuzer Uğurlu'yu takibe aldı.

Bir döneme damga vuran ülkücü mafyanın Abuzer Uğurlu güdümünde çalışan Türk gladiyosunu sevk ve idare ettiği Papa suikastini Tahtakele'de bulunan kendisine ait ŞARK hanın 3'cü katında ki bürosunda bugün ismi EFES HAN'da Çatlı ile birlikte planladıkları, ayrıca Malatyalı mafya babaları Malatya-Doğanyol'lu Fevzi Öz, yine Malatya Pütürge nüfusuna kayıtlı uyuşturucu kaçakçısı Urfi Çetinkaya, Malatya Pütürge Bakımlı nüfusuna kayıtlı ünlü kabadayı Celal Ateş, kumarhaneciler kralı olarak bilinen (Malatya nüfusuna kayıtlı? (Fındıkzadeli ömer namıyla…Ömer Lütfü Topal'la, Malatya nüfusuna kayıtlı Bülent FıratHikmet Babataş ile sürekli irtibat halinde oldukları…

Ömer Lütfü Topal 28 Temmuz 1996'da 34 BTG 96 plakalı BMW'de Sarıyer'de ölü bulundu.

1969 yıllında Malatya Pütürge'de kan davasına karışan Osman Karabulut isimli şahsı 43 yıl boyunca yakalanmadan firar etmesini sağlayarak Bulgaristan'da himaye eden yine Uğurlu ve ekibidir…

Sultanbeyli bölgesinde arazi mafyası Malatya'lı Ayvaz Korkmaz'nda tüm bu karışık ağı para finansörlüğünün kilit ismi olmasını sürdürdüğü, Ukrayna'da bir dağ evinde yakalandığı güne kadar derin ilişkilerin bir parçasıydı.

Ve Uğurlu'ya bağlı son gladiyo ekibi yine Malatya Pütürge Tosunlu nüfusuna kayıtlı halen cezaevinde tutulan Doğan Erşahin, yine Malatya Pütürge Tosunlu nüfusuna kayıtlı “Yaptıklarım yapacaklarımın teminatı” sözünün mucidi Abdullah Sülük, Malatya Pütürge Bayır köyü nüfusuna kayıtlı Aydın Çetinkaya'nın Türkiye'de Abuzer Uğurlu kontrolünde derin bir yapılanma ağı içinde oldukları özelikle MİT ve Susurluk raporlarında adlarıyla birlikte geçmektedir.

Karadenizli Dündar Kılıç‘ın MİT şefine ifadesinde, hakkında; “o hıyar hakkında benden bilgi istemeyin efendim. muhattab bile olmam o kılıksızla” dediği de yine kayıtlara geçmiş, Uğurlu ile aralarında başlayan husumetin sonucunda Dündar Kılıç uzun yıllar yurt dışında yaşamak zorunda kaldığı bilinmekte.

Yine Uğurlu; dönemin MİT'çisi Mehmet Eymür'e muhtemelen büyük kaçakçılık partileri için “Şerefsizlik yapıyorsun, elimi kolumu bağlama” dediği..:

Siirt kökenli kabadayı Hasan Heybetli'nin şarkıcı Muazzez Abacı için İstanbul'da öldürdüğü kabadayı Sinop'lu kara Cemal için “işini bitirirdim senin, dua et hemşerimsin” dediği…

Kontrgerilla olarak bilinen “Yeşil” kod isimli Mahmut Yıldırım'la irtibatlı olan Abuzer Uğurlu, Abdullah Çatlı'nın Azerbeycan'da 1995'te Haydar Aliyev hükümetine gerçekleştireceği darbe esnasında yaptığı bir hatadan dolayı infaz edilmesi emrini verdiği kamuoyuyla paylaşılan bilgiler arasında. Kontrgerila Yeşil'in 0542 311 26 ** li bir numarada Çatlı'yı arayıp; karekteristik Doğu şivesiyle “gardaş en kısa zamanda görüşelim” dediği… Abdullah Çatlı'nın ne demek istediğini anlamadığı yalnız, evde ailesine “Bu gece hava soğuk olacak, eve girin” şifreli mesajına rağmen; çok iyi silah kullandığı göz önünde bulundurularak infaz ihalesinin Yeşil'e veren Türk gladiyosu Susurluk'ta Çatlı'ya KAZA süsü vererek infaz etti. Kocadağ idaresinde ki 06 AC 600 plakalı S-600 Mercedesin önde timci Ercan Ersoy'un kullandığı diğer siyah Mercedeste bulunan Mustafa Altınok, Enver Ulu, Bucak'ın şöfürü Abdulgani Kızılkaya son anda hızlıca öne geçmişlerdi. S-600 210 km hızla kamyona çarpınca sağlamlığından dolayı Çatlı hayatını kaybetmedi, arkadan gelen beyaz renkli 200E Mercedes'in içinden Yeşil çıkıyor ve Çatlı'nın başına elinde ki Ak-47 kaleşnikof tüfeğin dipçiğiyle, kimileri de odunla diyor, vurup öldürmesi olayları hepsi Türk mafya sektörünün özetle çalışma biçimidir.

Ayrıca YEŞİL olarak bilinen Mahmut Yıldırım'ın 1991'i 1992'ye bağlayan dönemde Malatya'nın Pütürge ilçesi şiro köylerinin birinde Akrabası olan Bingöl Solhan nüfusuna kayıtlı imam akrabasına uzun süre misafir kaldığı da Notlar arasında…

Ve şimdi?

Kürt ve Karadeniz mafyası Sedat Peker harici komple tasfiye edildi veya edilmek üzere. Yeni bir mafya biçimi sayılan Suriyeli mafyası kuruluyor. Kim tarafından nasıl belli değil. Tipik Türk tibi mafya şeklinde hareket edecek; haraç, gasp, cinayet, uyuştutucu ticareti, şehir rant paylaşımı, cürüm için suç işleyen, kumarhane ve beyaz kadın ticareti gibi alanlarda etkili organize suç örgütleri olan Suriye mafyasını önümüzde ki yıllarda adını sık sık duyar hale geleceğiz.

Suriyeli mafyası Türk mafyasını artık ekarte edecek. Hazırlıklı olun… Tamam yeni bir mafyalanma sistemi kurulsun da, arkasında ki güce bakmak lazım. Muhtemelen bir ülkedir. Türkiye'nin olmadığı kesin. Bir ülkede mafya dediğimiz ulusal ölçekte bir suç örgütü ortaya çıkıyorsa arkadasında hangi ülkenin olduğuna bakmalıyız. Ortadoğu son yıllarda tüm rantların buluşma noktası haline geldi. İsrail mi? Uyuşturucu ticareti, Kara para aklama, silah ticareti gibi büyük rant kapılarını tutacak ülke İsrail ise Türkiye'de göçmen nüfusunu rahatlıkla organize edebilecek Mossad-El'muhaberatüzerinden Suriye mafyası yeni aktörleriyle parayı yönetmek isteyeceği kesin. Umarım Devletimiz bunun farkına varır ve gerekeni yapar, iç ve dış dinamikleri kollar/koruma altına alacaktır.

Yerli mafya liderleri ellerinde ki pastayı kaybetmemek için Suriye mafyası ile çatışacakları komplike bir süreç karşımıza çıkacak. Gösteriyor ki Türkiye'de kara parayı artık Abuzer Uğurlu gibi derin bağlantıları olan babalar değil Suriye mafyası yöneteceği… İşte Devlet Bahçeli'nin içeride mahkum tutulan ülkücü mafya lideri Alattin Çakıcı'yı dışarı çıkarmakta ısrar etmesi, Başkan Erdoğan'la pazarlık konusu yapması altında bu neden yatıyordu. Suriye mafyası ile çatışacak, bölgeyi teslim etmeyecek tecrübeli isimlerin tükendiği böyle kritik zaman diliminde ihtiyaç duyulacak olması kaynaklıdır.

TİMUR İNCEYORUMLAR

 1. Deliismailoğlu

  01.01.2020 15:31:05

  Aynen doğru

 2. Turan Çelik

  16.06.2019 08:40:49

  Bir şeyleri yazip bilgi vermek gözünü acmak bu olsa gerek Timur bey tşkler bilgiler için gelecek tehlikeyi net özetlemiş çalışmalarınız için tskler

 3. Çakıroğlu

  16.06.2019 00:46:50

  Yazılanlar tamamen safsata Ömer Lütfü topal arabasında ölü bulunmadı kumarhane çıkışı arabası taranarak öldürüldü Dündar kılıç sadece kaçak yaşadığı İçin 1.5 yıl yurtdışında kaldı ve döneminin en korkulan kabadayısıydı Abdullah Çatlı’nın ölüm raporunda hiçbir şekilde başında yüzünde darp izi bulunmadığı boyun kırık olduğu yazıldı ayrıca arkadaki araba Beyaz Mercedes değil beyaz Tofaş Arabayı dı ayrıca çakıcı ağabeye gerek yok şuan cihan çakıcı dışarıda barış çakıcı dışarıda Saral Grubu dışarıda Çakıroğlu grubu dışarıda rahat olun çok tecrübeli isimler dışarıda zaten ...

 4. realist27

  15.06.2019 23:06:12

  suriyelilere bulent Kadir taviz verirsen olacagi buydu Ana inaniyorumki her TURK kardesim o zaman geregini Yasar sozkonusu VATAN olursa bizi kimse durduramaz

 5. Kimsesiz

  15.06.2019 21:28:24

  Kimseyi bu devleti yetirmeyiz hata suriye mafyasına

 6. Ahmet bey

  14.06.2019 13:45:53

  TİMUR beyin derin bağlantılarının olduğunu tahmin ediyordum zaten. Bu kadar Bilgi ve yazmış olduğu t5 adlı kitap bunun kanıtı. İyide yapıyor. Yoksa kim bize böyle teferruatlı anlatacak kendi adıma teşekkür ederim.

 7. Hikmet

  14.06.2019 12:49:05

  Suriyelilere düşen kavga yaratıp ülkeye zarar vermek yerine sığındıkları ülkeye nankörlük yapmamaları olmalıydı. Devlet Bahçeli bir şey diretiyorsa vardır bir bildiği diyorum.

 8. Hasan

  14.06.2019 12:47:28

  Kendi ülkelerine faydası olmayan bir milletin başka ülkeye faydası olabileceği düşünülemezdi zaten. Evet ALLAH yardımcıları olsun ve kimseyi vatansız bırakmasın. Ama tehlikeye karşı da önlem almak şart. Yoksa olan bizim AHMETLERİMİZE MEHMETLERİMİZE olacak!!!

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>